KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16327112
nr 1632 7112
Folke Karlsson
(1907-1984), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -61, promenad i Gamla Stan. Olja på pannå, 40x32 cm, yttermått inklusive ram: 54x45 cm
Folke Karlsson, svensk målare och tecknare född 1907, död 1984.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 15 juli 2024
kl 18:08:41
350 kr
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
Folke Karlsson
Läs mer om Folke Karlsson